Novinky

Rodinné firmy jsou výrazným potenciálem pro českou ekonomiku

Stále však chybí nový zákon o rodinném podnikání, který by napravil historický hendikep českých firem v mezinárodní konkurenci. Ke zvláštní podpoře rodinných firem vyzval Evropský parlament členské státy EU už v roce 2015. S příchodem nové nástupnické generace majitelů těchto firem přichází výrazný potenciál pro ekonomiku a je třeba ho naplno využít.

Publikováno

celá novinka

Malí podnikatelé se cítí být státem šikanovaní

AMSP ČR uskutečnila během května tohoto roku anketní šetření mezi svými členy na téma kontrolní činnosti státu a četnosti a kvality kontrol. Projektu se zúčastnilo 199 respondentů z rozličných odvětví ekonomiky. Přinášíme některé ze zjištěných skutečností.

Publikováno

celá novinka

Brzy vyjde nové TRADE NEWS | Úvodník můžete číst už nyní

Vážení čtenáři, vážené čtenářky, je mi velkým potěšením, že Vám mohu prostřednictvím magazínu TRADE NEWS představit mou milovanou zemi, Koreu. Doufám, že toto vydání pomůže pochopit, čím je Korea atraktivní, a uvědomit si, jak velký prostor tu existuje pro další spolupráci mezi našimi zeměmi. I přes geografickou vzdálenost toho mají Korea a Česká republika mnoho společného.

Publikováno

celá novinka

Středoevropské firmy hlásí rostoucí poptávku zákazníků po udržitelnosti, vyplývá z průzkumu Deloitte

Téměř 80 % firem (77 %) ve střední Evropě zaznamenalo konkrétní preference zákazníků nebo tržní trendy, které naznačují rostoucí poptávku po udržitelných produktech, službách nebo dodavatelských řetězcích. Vyplynulo to z průzkumu zaměřeného na udržitelnost dodavatelských řetězců, který vydala poradensko-technologická společnost Deloitte. Polovina firem navíc uvedla, že na tuto poptávku či preference aktivně reaguje.

Publikováno

celá novinka

Robotika, automatizace a AI. Tyto oblasti mají v rámci inovací u firem prioritu

Jaké jsou klíčové technologie a směry v inovacích a co si malé a střední podniky (MSP) myslí o udržitelnosti, obnovitelných zdrojích energie a elektromobilitě? Tyto informace přinesl dubnový průzkum agentury Ipsos pro AMSP ČR.

Publikováno

celá novinka

Brzy vyjde další TRADE NEWS | Úvodník můžete číst už nyní

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, srdečně vás zdravím jménem našeho velvyslanectví z Paříže, která se nyní probouzí do jara a žije přípravami na letní olympijské hry, jež bude brzy hostit už potřetí v historii.

Publikováno

celá novinka

České firmy se mou hlásit do 24. ročníku Národních cen České republiky

Ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada kvality ČR vyhlásily nový ročník Národních cen České republiky. Soutěžit se bude ve třech kategoriích: kvality, společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje a rodinných podniků. Přihlášky pro ocenění firem a organizací je možné podávat do 30. dubna 2024 a v případě Národní ceny za kvalitu v rodinném podnikání do 31. července 2024. Slavnostní vyhlášení pak uskuteční 21. listopadu 2024 v Senátu.

Publikováno

celá novinka

Transformace podnikání v České republice: Výzvy a příležitosti v éře zelené tranzice

Hlavním úspěchem programu EU je poskytnutí impozantní garance ve výši 18,87 miliardy eur v rámci 175 projektů, což v lednu 2024 umožnilo mobilizaci dalších 372 miliard eur z privátních a veřejných rozpočtů. V důsledku těchto investic vznikly v České republice programy, jako je Záruka Inostart, společný projekt Národní rozvojové banky (NRB) a České spořitelny poskytující podporu malým, středním podnikům a OSVČ.

Publikováno

celá novinka

Manifest podporující realistickou prům. ekonomiku předkládá Evropské komisi 7 nejprůmyslověších zemí

AMSP ČR, stejně jako partnerské organizace sdružené v evropské asociaci CEA--PME, je vážně znepokojena současnou průmyslovou politikou Evropské unie definovanou během posledních pěti let a jejím cílem platnosti na dalších 25 až 30 let. Podnikatelé chápou význam světových výzev k dosažení zelené a digitální transformace evropského průmyslu, ale ten musí zůstat konkurenceschopný! K tomu jsou ale třeba realistické cíle a časové rámce i technologická otevřenost. Sedm nejprůmyslovějších zemí EU proto předkládá tuto výzvu Evropské komisi i dalším relevantním subjektům.

Publikováno

celá novinka

Mírná většina členů asociace je pro přijetí eura

Mírná většina menších podniků a živnostníků je pro přijetí společné evropské měny, jak ukázala nedávná anketa AMSP ČR, které se zúčastnilo téměř šest stovek subjektů.

Publikováno

celá novinka
1 2 3 4 8 16 23 30

Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.