Kvalitní pracovní síla stejně jako spolehlivý zahraniční partner má v dnešní době pro české firmy téměř cenu zlata. Poptávka po mladých a vzdělaných pracovnících roste vzrůstajícím tempem společně s frustrací firem nad složitou byrokracií, které čelí v rámci náboru zahraničních pracovníků. Evropský trh je nasycený a firmy hledají nová neprobádaná odbytiště pro své služby a produkty daleko za hranicemi Evropy, kde naráží na často nepřekonatelné jazykové a kulturní rozdíly. Odpovědí na tyto frustrace může být přes sedm tisíc ostrovů v pacifickém oceánu – Filipíny. Tamní pracovní trh disponuje vzdělanou anglicky mluvící populací o průměru 23 let, jež z valné většiny vyznává křesťanskou víru. Už dobrá dvě desetiletí je nelze považovat za nemocného muže Asie, což bývala nevábná přezdívka ostrovního státu. Dnes je lze naopak klidně označit za vycházející hvězdu díky jejich robustnímu makroekonomickému růstu.
Štítky
Filipíny,
Ekonomická diplomacie,
MZV
číst celý článek
Kolejová doprava
Thajská vláda klade velký důraz na vybudování dopravní infrastruktury a počítá s velkým podílem investic právě na železniční dopravu. Jedná se o budování nových, respektive zdvojení stávajících tratí, a to v délce minimálně 4 tisíc km. Počítá se také s postupným převáděním…
Štítky
Thajsko
číst celý článek
Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) a jeho členské státy představují pro české firmy významný trh s velkým potenciálem obchodní spolupráce. Export z České republiky do zemí ASEAN v posledních letech převyšoval 20 miliard korun ročně a možnosti tohoto regionu nejsou ještě zdaleka vyčerpány. Komerční banka, člen finanční skupiny Société Générale, má bohaté zkušenosti s podporou českých vývozců v jejich exportních obchodních aktivitách po celém světě. Díky široké mezinárodní síti poboček mateřské společnosti má přímý přístup k hlubší a podrobnější informaci o lokálním trhu a podnikatelském prostředí v zemi kupujícího. V teritoriu jihovýchodní Asie je přítomna prostřednictvím poboček Société Générale například v Indonésii a Thajsku.
Štítky
Indonésie,
Thajsko,
KB
číst celý článek
Tomáš J. Baťa dokázal přesvědčivě uspět v Latinské Americe v době, kdy tato oblast byla notoricky nestabilní. Sám o tom říkal: „Podnikat v Latinské Americe znamená naučit se žít s politickými převraty.“ V roce 2018 se z hlediska prosazování našich ekonomických zájmů nacházíme v nesrovnatelně příznivější situaci.
Štítky
Latinská Amerika,
Baťa
číst celý článek
Po desetiletích občanských válek a bojů s narkomafií nabízí Kolumbie v posledních sedmi letech příznivé podnikatelské prostředí podpořené rostoucí bezpečností a stabilním hospodářským růstem. Po Brazílii, Mexiku a Argentině čtvrtá největší ekonomika Latinské Ameriky a třetí nejlidnatější země regionu otevírá dynamicky rostoucí, velký spotřebitelský trh. Proto se na ni v poslední době stále více soustředí pozornost exportérů a investorů z téměř celého světa.
Štítky
Kolumbie
číst celý článek
Do roku 2018 nakročil Ekvádor jako ekonomicky zajímavá jihoamerická země, které se podařilo rozptýlit nejistoty spojené s loňskými prezidentskými a parlamentními volbami a po více než dvou letech oživit ekonomický růst i podnikatelský optimismus.
Štítky
Ekvádor
číst celý článek