Za první pololetí roku 2015 bylo zprostředkováno 49 nových investic, které vytvoří více než 6 500 pracovních míst (Zdroj: CzechInvest). Nejvíce příležitostí vzniká v oblasti výroby, dramaticky roste poptávka po kvalifikovaných inženýrech, ale i dělnických profesích. Od roku 2014 opět stoupá počet poptávaných pozic a tento trend pokračuje i v roce 2015. V meziročním srovnání prvních pololetí obou let, vzrost počet otevřených pozic o 40%.
Kdo jsou šikovné české ženy, které se podílejí na úspěchu české ekonomiky? Každý ročník přináší nové podnikatelské příběhy, které však mají dvě věci společné – vnitřní sílu a touhu jít za svým cílem.
Na letošním 13. Dni podnikatelů České republiky AMSP ČR slavnostně startuje historicky největší projekt na podporu řemeslného podnikání v ČR. „Budeme zviditelňovat českou dovednost, živnostníky a malé firmy, přičemž klíčovou úlohu v Roku řemesel bude hrát dvacítka odborných cechů a společenstev jak z průmyslových, tak potravinářsko-zemědělských oborů. Podařilo se nám tak sjednotit na jednu platformu 35 řemeslných profesí,“ upřesňuje předseda asociace Karel Havlíček.
Poradit malým a středním podnikům, jak investovat ve Velké Británii a zvýšit svoji konkurenceschopnost, bylo jedním z cílů říjnového Britského dne v Plzni. Další z velice úspěšné série tzv. Britských dnů v regionech České republiky proběhne 25. 11. v Brně a Britská obchodní komora v ČR při něm za aktivní podpory AMSP ČR znovu zavítá do dalšího krajského města.
Letošní ročník ocenění Český Goodwill byl v mnoha ohledech rekordní. Rekord padl jak v počtu nominovaných společností, tak v účasti na samotném slavnostním galavečeru i v hodnotě cen pro oceněné, která letos překonala hranici 750 000 korun. AMSP ČR poskytla letošnímu ročníku záštitu a předala dvě ceny.
Společnost DHL Express vyhlásila letošní výsledky Exportního výzkumu DHL, který již 24 let mapuje názory nejvýznamnějších českých vývozců na aktuální exportní trendy a klíčové faktory. Výzkum se provádí na základě dotazování ředitelů a členů top managementu 300 českých exportních firem, které náhodným výběrem z exportní databáze zajišťuje společnost GfK.
Podpora technického vzdělávání je momentálně tématem, které se skloňuje velmi často, a to nejen v souvislosti s Rokem průmyslu a technického vzdělávání. Existují ale nějaké evropské nástroje, které mohou pomoci zlepšit situaci technických oborů a uplatnitelnost jejich absolventů?
Kdo se přizpůsobí změnám, vyhrává. Na neformálním setkání exportérů ukázali dva významní čeští ekonomové, že zvraty ve světové ekonomice nemusí znamenat pouze riziko, ale i příležitost.
Prestižní ekonomický žebříček Štiky českého byznysu představil vítěze dvanáctého ročníku. Pořadí dominuje především plzeňský strojírenský podnik OLBRICH - CZ, spol. s r.o., který se stal celorepublikovým vítězem. Porota rovněž udělila titul Česká štika, a to jihočeské společnosti Mráz Agro CZ, s.r.o., která se zabývá moderní potravinářskou a zemědělskou výrobou. Žebříček Štiky českého byznysu založila společnost Coface Czech počátkem roku 2005, aby identifikoval rostoucí české podniky s dobrými výsledky hospodaření a dobrou úrovní likvidity a finanční stability. Na schválení vítězů se popré podílela v roli generálního partnera společnost Vodafone a v roli hlavního partnera společnost PwC Česká republika.
Praha, 14. 9. 2015: Sdružení CzechInno, které je již tradičním vyhlašovatelem soutěže o nejprospěšnější inovační počin českého podnikání Vizionáři a kontaktního setkání pro české exportéry Festival Exportu CZ, připravilo na podporu inovačního podnikání v České republice nový projekt s názvem Smart Business Festival – Festival chytrého podnikání. Jeho cílem je umožnit prezentaci inovativních nápadů, výrobků a služeb, které mohou přispět k usnadnění života českých podnikatelů, snížit náklady související s jejich podnikáním za dosažení vyšší efektivity a napomoci tak zvýšení jejich konkurenceschopnosti. Festival je koncipován jako přehlídka prezentací obsahujících tyto nápady a best practices se zajímavým doprovodným programem a uskuteční se v pražské Vozovně Střešovice dne 21. 10. 2015.
Zatímco česká odborná veřejnost se těšila na zavedení mistrovské zkoušky jako nástroje ke zvyšování prestiže řemeslných profesí, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na poslední chvíli přišel se stanoviskem, které vyvolává znechucení a rozhořčení mezi podnikateli i řemeslnými spolky. Podle ÚOHS je předkládaný zákon o mistrovské zkoušce v rozporu s národním i evropským právem a může negativně ovlivnit konkurenci na trhu.
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci s Googlem vás zve na exkluzivní sérii školení, kde se dozvíte, jak umělá inteligence může usnadnit vaše podnikání, zvýšit produktivitu a otevřít nové možnosti růstu.
AMSP ČR vítá nový přístup Evropské unie k povinným reportům. Opatření se týká firem, které měly své zprávy zveřejňovat od roku 2026 a 2027 – nově dostanou dva roky navíc. Zároveň se některé podniky mají těchto povinností zcela zbavit. Toto rozhodnutí je prvním významným krokem europoslanců ke zmírnění regulací spojených s Green Dealem. Evropská unie tak chce posílit konkurenceschopnost podniků vůči firmám ze zemí, kde podobně přísná pravidla neplatí.
„Gratuluji vám k tomuto opravdu výjimečnému ocenění. Opět se ukázalo, že i v dnešní době, kdy to tištěné publikace nemají jednoduché, se kvalita vyplácí a je po zásluze odměněna.“
Prof. Hermann Simon, přední světový odborník na podnikové strategie, marketing a tvorbu cen
Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.