Na sdíleném prvním místě v hlasování členských států Evropské unie (EU) se umístil český projekt na celoevropský decentralizovaný trh s dluhopisy pro malé a střední podniky. Výsledky zveřejnila Evropská komise (EK). Projekt má za cíl pomoci nejen přečkat následky nemoci Covid-19, ale především prostřednictvím investic udržet a obnovit jejich konkurenceschopnost. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) nyní povede ve spolupráci s partnery a EK implementaci v celé EU.
Agentura CzechTrade s partnery letos přichází s novinkou pro podnikatele, kterou jsou první celosvětové online konzultace se zahraničními kancelářemi na exportní témata. Ty se uskuteční v průběhu týdne 22. - 26. 6. 2020. „S návazností na realizovaný průzkum sledujeme aktuální potřeby českých exportérů a jednou z nich je i příležitost poradit se a prodiskutovat exportní aktivity s odborníky na zahraniční trhy. Během celého týdne se ředitelé zahraničních kanceláří online propojí s podnikateli přímo ze svého teritoria,“ uvádí Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade.
Servis v hodnotě více než 12,5 milionů korun poskytla agentura CzechTrade tuzemským firmám během pandemie koronaviru. Bezplatných cca 750 individuálních exportních služeb využilo na 350 malých a středních podniků. CzechTrade zavedl dočasný servis zdarma po konzultaci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) na pomoc exportérům krátce po vyhlášení nouzového stavu. Podnikatele podpořil také vzdělávacími akcemi on-line a vyřizováním dotazů v Klientském centru. To vše s cílem tuzemským exportním společnostem co nejvíce usnadnit podnikání, a to i s využitím moderních informačních a komunikačních technologií.
Masky, diagnostika či dezinfekční svítidla. Žádosti za více než půl miliardy korun už přišly na Ministerstvo průmyslu a obchodu do operativně připraveného a spuštěného programu Czech Rise Up. Blíží se tak k naplnění, využít nicméně lze i nadále jiné finanční zdroje. Ty z Czech Rise Up jsou od začátku letošního dubna určeny na chytrá technologická opatření proti COVID-19. Zájem je velký, za necelých šest týdnů přišlo na dvě stě žádostí. O řadě projektů již bylo pozitivně rozhodnuto, podporu získají firmy zabývající se například diagnostikou protilátek, výrobou celoobličejové masky, dezinfekčních LED svítidel, izolací virové RNA nebo vývojem světelných řešení.
Společnost Alter Eko a magazín o obchodu a exportu TRADE NEWS si Vás dovolují srdečně pozvat na expertní seminář věnovaný výzvám a příležitostem nového obchodního režimu, pod nějž se podepíše nejen COVID-19.
Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) vyhlašuje program COVID II. Živnostníkům, tedy OSVČ, i malým a středním podnikům bude ručit za úvěry u komerčních bank a také jim přispěje až milion korun na úhradu úroků. Podpořeno by tak mohlo být více než sedm tisíc projektů v souhrnné hodnotě okolo dvaceti miliard korun. Program je financován z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost MPO. Komerční banky jsou na program COVID II připraveny.
Aby se zabránilo šíření pandemie koronaviru, vyhlásila vláda v České republice nouzový stav a přijala celou řadu mimořádných opatření. Zvládnout vše pomáhají inovace a moderní informační a komunikační technologie. Propojují se na nové otevřené platformě SPOJUJEME ČESKO. Dnes večer spuštění platformy odstartuje benefičním koncertem na ČT Art a on-line streamu Českého rozhlasu „Pomáháme s Českou filharmonií“.
Webová stránka spojujemecesko.cz vzniká ve spolupráci CzechInvestu, Ministerstva průmyslu a obchodu,Ministerstva zdravotnictví a Svazu průmyslu a dopravy. Platforma reaguje na novou situaci, která vytváří zcela nové potřeby a kapacity jak na straně státu, tak
na straně trhu, a snaží se přispět v boji proti šíření koronaviru. Prvním úspěchem je propojení ČVUT a Sigmy Lutín při výrobě ochranné polomasky pro zdravotníky.
Ministerstvo průmyslu a obchodu podpoří výrobu zdravotnických prostředků a vývoj a nasazení nových technologií pro boj proti koronavirové nákaze. Nové programy schválila v pondělí vláda.
Zatímco česká odborná veřejnost se těšila na zavedení mistrovské zkoušky jako nástroje ke zvyšování prestiže řemeslných profesí, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na poslední chvíli přišel se stanoviskem, které vyvolává znechucení a rozhořčení mezi podnikateli i řemeslnými spolky. Podle ÚOHS je předkládaný zákon o mistrovské zkoušce v rozporu s národním i evropským právem a může negativně ovlivnit konkurenci na trhu.
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci s Googlem vás zve na exkluzivní sérii školení, kde se dozvíte, jak umělá inteligence může usnadnit vaše podnikání, zvýšit produktivitu a otevřít nové možnosti růstu.
AMSP ČR vítá nový přístup Evropské unie k povinným reportům. Opatření se týká firem, které měly své zprávy zveřejňovat od roku 2026 a 2027 – nově dostanou dva roky navíc. Zároveň se některé podniky mají těchto povinností zcela zbavit. Toto rozhodnutí je prvním významným krokem europoslanců ke zmírnění regulací spojených s Green Dealem. Evropská unie tak chce posílit konkurenceschopnost podniků vůči firmám ze zemí, kde podobně přísná pravidla neplatí.
„Gratuluji vám k tomuto opravdu výjimečnému ocenění. Opět se ukázalo, že i v dnešní době, kdy to tištěné publikace nemají jednoduché, se kvalita vyplácí a je po zásluze odměněna.“
Prof. Hermann Simon, přední světový odborník na podnikové strategie, marketing a tvorbu cen
Za obsah inzerce zodpovídá inzerent. Žádné části textu nebo fotografie z Trade News nebo www.itradenews.cz nesmí být používány, kopírovány nebo jinak šířeny v jakékoliv formě či jakýmkoliv způsobem bez písemného souhlasu vydavatele.